ZUS wspólnie z PZERiI zapraszają na Dzień Seniora

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wspólnie z Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów kolejny raz organizuje ”Dzień Seniora”. Przez cały październik we wszystkich oddziałach ZUS odbywają się ciekawe wydarzenia dla osób starszych. Udział w nich jest bezpłatny- informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

W regionie placówki ZUS organizują m.in. indywidualne konsultacje w zakresie świadczeń emerytalno-rentowych, prelekcje i warsztaty jak korzystać z Platformy Usług Elektronicznych ZUS.

Poradę eksperta ZUS będzie można uzyskać:

  • 13 października w godz. 10-12.00 w Dziennym Domu Seniora w Żninie.
  • 20 października w godz. 10-13.00 w Centrum Aktywności Społecznej, ul. Jeziorna 6
    w Sępólnie Krajeńskim. Współorganizatorem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sępólnie Krajeńskim.
  • 21 października w godz. 9-11.00 w siedzibie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów

i Inwalidów w Tucholi.

W Bydgoszczy ”Dzień Seniora” odbędzie się 21 października w godz. 10-14.00 w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego ul. Karola Szymanowskiego 3. W programie przewidziano ciekawe prelekcje, występy artystyczne i drobny poczęstunek. Do dyspozycji będą także stoiska ekspertów m.in. Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Narodowego Funduszu Zdrowia, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Policji, czy Stowarzyszenia “Różowa Wstążeczka”.

Serdecznie zapraszamy!

Krystyna Michałek

regionalny rzecznik prasowy ZUS

w województwie kujawsko-pomorskim