Zespoły teatralne z Lubiewa – nagrodzone

Odsłony: 10

Grupy teatralne „A co tam” i „A co tam 2” z Zespołu Szkół z Lubiewa brały udział w

 Ogólnopolskim Przeglądzie Amatorskich Zespołów Teatralnych, który odbył się w dniach 15-17 maja 2015 r. w Rypińskim Domu Kultury .

Do Rypina przyjechały zespoły z różnych części Polski  m.in.: Katowic,Torunia, Bydgoszczy, Warszawy, Mysłowic, Garwolina, Lidzbarka, Lubawy. Jury w składzie:

-Aneta Giemza-Bartnicka (instruktor teatralny i sekcji Sztuka Mowy Brodnickiego Domu Kultury)

– Dorota Nowak (aktorka, pedagog teatralny z WOAK w Toruniu

– Ireneusz Maciejewski (reżyser teatralny, aktor, mim i performer z Torunia) obejrzało 24 spektakli młodzieżowych i dziecięcych.

Grupa „A co tam 2” zdobyła

 DRUGIĄ Nagrodę dla najlepszego zespołu dziecięcegoza spektakl „O smoku, który zmienił jadłospis”. Lubiewo zostało też docenione w innej kategorii: przyznano ex equo dwie Nagrody za reżyserię spektakli: otrzymała ją  Beata Ziółkowska  z LUBIEWA za  -„FERNANDO” („Teatr „A co tam”) i „O smoku….”(Teatr „A co tam 2”) oraz Michał Skiba  z Laboratorium Praktyk Teatralnych CREATORIUM z MDK KOSZUTKA w Katowicach za spektakl „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku”. Lubiewskie grupy  doceniono za zabawę i swobodę sceniczną, pomysły ogrywania rekwizytów. Aktorzy grali dynamicznie, z dbałością o rytm, o wyrazistość mówienia.

Grupę „A co tam 2” tworzą uczniowie: Łuczywek Dawid, Kulczyk Kacper, Musolf Mateusz, Stefan Agata, Pieczka Wiktoria, Mrozik Weronika, Kurek Olga, Sapalska Marcelina, Weyna Oliwia, Kiełpikowska Zuzia, Zielazna Patrycja, Probucka Małgosia, Januszewska Amelia.

Grupa „A co tam”to :Kowalska Wiktoria,Martin Ola,Bartołd Julia,Płoska Marita,Sioda Martyna,Tomaszewska Dagmara.