Zagraj w jedną z dwóch przygotowanych gier interaktywnych!

Otwórz się na pomoc w Sieci
Zalogujesz się do życia, nim będzie za późno?

Projekt „Otwórz się na pomoc” to interaktywny film poświęcony problemowi uzależnienia dzieci od komputera i Internetu.

Scenariusz filmu został opracowany we współpracy z doświadczoną psycholog dziecięcą i terapeutką Mają Pisarek. 

Zadaniem widzów jest pokierowanie losami Dominika – 12-letniego chłopca, który musi zmierzyć się z własnymi słabościami i uzależnieniem od gier komputerowych. Podjęte przez widzów decyzje w trakcie filmu mają wpływ na przebieg fabuły. Jedne wybory przybliżają Dominika do rodziny, inne sprawiają, że coraz bardziej zatapia się w świecie cyfrowego uzależnienia.

To, jak zakończy się ta historia, zależy więc tylko od Ciebie.

W projekcie „Otwórz się na pomoc” przygotowaliśmy także specjalną sekcję „Prawdziwe historie”, w której przedstawiamy historie dzieci borykających się z problemami m.in. hejtu i przemocy w sieci, depresji, uzależnienia od alkoholu, a także część poświęconą problemowi zdrowia psychicznego rodziny w zamknięciu.

Jako zespół przygotowujący ten projekt wierzymy, że pomoże wielu dzieciom, a także rodzicom zmierzyć się z problemem uzależnień.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym Partnerom. Bez Was nie udałoby się nam zrealizować tego projektu.

Otwórz się na pomoc Umiar
Powiesz dość alkoholowi, nim przekroczysz granicę?

Projekt „Otwórz się na pomoc” to interaktywny film poświęcony problemowi uzależnienia młodzieży od alkoholu. 

Scenariusz filmu został opracowany we współpracy z doświadczoną psycholog dziecięcą i terapeutką Mają Pisarek.   

Zadaniem widzów jest pokierowanie losami Bartka – 18-latka, który musi się zmierzyć z rozwijającym problemem alkoholowym. Bohater filmu dopiero co wkroczył w pełnoletniość i myśli, że jest już bardzo dorosły. Ze swoją dziewczyną Anią oraz kolegą Krisem ostro imprezują, udowadniając wszystkim naokoło, że są już bardzo dorośli. Upadkowi Bartka przygląda się Konrad – to jego najlepszy przyjaciel, z którym zna się od piaskownicy. Trzymają się razem na dobre i złe, choć jego relacja z przyjacielem w ostatnim czasie uległa pogorszeniu. 

Czy Bartek powie dość alkoholowi, nim będzie za późno? To, jak zakończy się ta historia, zależy tylko od Ciebie.   

W projekcie „Otwórz się na pomoc” przygotowaliśmy także specjalną sekcję „Prawdziwe historie”, w której przedstawiamy historie nastolatków borykających się z problemem alkoholowym.  

Jako zespół przygotowujący ten projekt wierzymy, że pomoże wielu nastolatkom, a także ich rodzicom zmierzyć się z problemem uzależnień.  

Chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym Partnerom. Bez Was nie udałoby się nam zrealizować tego projektu.