XI Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich

Odsłony: 0

Szanowni Państwo!

            W dniach od 26 maja do 1 czerwca 2019 roku obchodzony będzie XI Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich w ramach, którego po raz XXV zorganizowany zostanie w całej Polsce „Sportowy Turniej Miast i Gmin 2019”.  Jest to największa impreza sportu masowego w kraju i w Europie.

Miło mi poinformować, że w roku 2017 Gmina Lubiewo w kategorii II. od 5 do 7,5 tys. mieszkańców  zajęła IX miejsce w kraju i I miejsce w woj. kujawsko – pomorskim,

Do tej pory czterokrotnie  udało nam się znaleźć wśród wyróżnionych, za co otrzymywaliśmy granty finansowe w łącznej wysokości 18,000,00 zł  na zakup sprzętu sportowego.  W związku z powyższym dziękuję za Państwa zaangażowanie w  2012, 2013, 2014, 2015, 2016 i 2017  dzięki,  któremu łącznie 19858  mieszkańców aktywnie spędziło wolny czas.

Gmina Lubiewo po raz kolejny zgłasza swój udział w tym przedsięwzięciu. Koordynatorem jest Referat Oświaty, Kultury, Sportu, Turystyki Promocji.

            Zwracam się do Państwa z prośbą o zaangażowanie się i  aktywne uczestnictwo
w tegorocznej edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin. Hasło przewodnie tegorocznej edycji Tygodnia Sportu to ”Sport to zdrowie, niech się każdy o tym dowie!” Naczelnym celem jest zmotywowanie do wyjścia z domu całych rodzin i integracji wokół wydarzeń sportowo rekreacyjnych lub turystyczno – krajoznawczych minimum 60-minutowych.

Nie będą zaliczane jako imprezy turniejowe np.: imprezy kulturalne: zwiedzanie muzeów, koncerty, pokazy filmowe itp., programowe lekcje wychowania fizycznego oraz regulaminowe przerwy
w zajęciach szkolnych,  mecze ligowe i treningi sportowe,  nabożeństwa religijne, pielgrzymki itp.

Proszę o sporządzenie kalendarza planowanych do realizacji imprez sportowych  i przesłanie do dnia 17 maja br. na adres poczty elektronicznej: ciepluch@lubiewo.pl

Bardzo proszę o rzetelne podejście do sprawy, w przypadku, gdy dana organizacja/ instytucja nie będzie organizowała żadnych imprez (mamy nadzieję, że takich nie będzie) również prosimy o informację zwrotną. Formularz w załączeniu.

Organizatorzy są zobowiązani do bieżącego przekazywania informacji sprawozdawczej z każdej imprezy. Ostateczny termin upływa 4 czerwca br. Organizacje, które przeprowadzą zajęcia przesyłają sprawozdania w wersji elektronicznej na adres ciepluch@lubiewo.pl , które zawierać muszą informacje tj. (datę, czas trwania imprezy, miejsce imprezy, krótki opis – minimum 2 zdania oraz ilość uczestników). Formularz sprawozdania imprez w załączeniu.

Wszystkie informacje zawarte są również na stronie internetowej Krajowej Federacji Sportu dla Wszystkich: www.federacja.com.pl oraz załączniki (formularze) do pobrania na stronie
www.lubiewo.pl w kategorii Sport – Europejski Tydzień Sportu 

                                                         

Kontakt:

Koordynator

Paulina Ciepluch

Referat Oświaty, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji

Tel. 52 33 493-10 wew. 56 lub 517 049 645

e-mail: ciepluch@lubiewo.pl