#WyGRAJzRakiem – bezpłatne wsparcie dla wszystkich Pacjentów Onkologicznych

#wyGRAJzRakiem to program dla wszystkich Pacjentów onkologicznych w trakcie leczenia i na etapie diagnozy oraz dla osób, które zakończyły leczenie. W ramach programu każda osoba, która zgłosi się do Stowarzyszenia otrzyma voucher o wartości 300 zł na bezpłatną wizytę z onkodietetykiem i psychoonkologiem. Voucher można zrealizować na dwa sposoby:

  • ONLINE
  • stacjonarnie w Centrum Onkodietetyki Bydgoszcz lub Poznań

Podczas takiego spotkania każda osoba chora otrzyma indywidualne wsparcie specjalisty tj. onkodietetyka i psychoonkologa. Wraz z voucherem Pacjent otrzymuje 2 poradniki:

  • poradnik „ONcare – pielęgnacja skóry w trakcie leczenia onkologicznego”,
  • poradnik „Wybierz, jak żyć z rakiem”.

 

 

  • Miejsce: online lun stacjonarnie (Bydgoszcz, ul. Chodkiewicza 51; Poznań, ul. Kościelna 30)
  • Termin: do końca czerwca 2021 r.
  • Voucher jest wysyłany bezpłatnie wraz z 2 poradnikami: http://bit.ly/VoucherPSO
  • Dla kogo: Program przeznaczony jest dla wszystkich dorosłych osób chorych onkologicznie na każdym etapie choroby: moment diagnozy, leczenie oraz po zakończonej terapii onkologicznej.
  • Udział w programie jest bezpłatny.

 

Jak wygląda wsparcie Specjalistów?

W trakcie wizyty u onkodietetyka Pacjent będzie mógł porozmawiać o swoich nawykach żywieniowych oraz codziennych trudnościach związanych z odżywianiem. Każda osoba otrzyma realne wskazówki, które pozwolą zgładzić skutki uboczne terapii, czy też odpowiednio przygotować organizm na leczenie. Dodatkowo w przypadku realizacji vouchera stacjonarnie, każdy Pacjent otrzymuje również analizę składu ciała wykonywaną na analizatorze medycznym SECA mBCA515.

W trakcie wizyty u psychologa onkologicznego każdy Pacjent otrzyma wsparcie psychologiczne, podczas którego będzie mógł opowiedzieć o swoich uczuciach, emocjach i trudnościach. Psycholog wyjaśni także mechanizm powstawania nieodpowiednich nawyków i przekaże wskazówki, które pomogą lepiej radzić sobie z chorobą oraz leczeniem.

Aby otrzymać voucher, należy przejść na adres: http://bit.ly/VoucherPSO lub skontaktować się ze Stowarzyszeniem pod numerem telefonu: +48 534 523 743 lub mailowo: pso@onko.com.pl

Informacje o programie:

https://www.onko.com.pl/wygrajzrakiem/

Projekt finansowany w całości przez Polskie Stowarzyszenie Onkodietetyki w ramach programu #WyGRAJzRakiem.