Wybory na Prezydenta- zasady sanitarne

Czerwcowe wybory na Prezydenta będą inne niż wszystkie. Zostaną przeprowadzone w reżimie sanitarnym. Szczegółowe zasady dla lokali wyborczych w całej Polsce przygotował minister zdrowia.

Lokale wyborcze dla naszych wyborców, to bez zmian – Szkoły Podstawowe w Lubiewie i  Bysławiu, Świetlice Wiejskie w Bysławku, Klonowie i Suchej.

UWAGA!!!
Ze względu na obostrzenia związane z COVID – 19, każdy wyborca będzie poproszony o dezynfekcję rąk (płyn jest udostępniony przy wejściu do każdego lokalu).
WARTO ZABRAĆ SWÓJ DŁUGOPIS NA WYBORY.
(Komisja, oczywiście będzie posiadała długopisy, które będą dezynfekowane. Po oddaniu głosu, długopis należy odłożyć w wyznaczone miejsce).W lokalu wyborczym może jednorazowo przebywać określona liczba osób, więc może się zdarzyć, że będzie trzeba chwilę zaczekać w kolejce,  by móc wejść i oddać swój głos.
OBOWIĄZKOWO PAMIĘTAJMY O MASECZKACH!!!

Nie można wejść do lokalu wyborczego bez maseczki lub przyłbicy.

Należy też pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu ze zdjęciem (np.: dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy). Aby komisja mogła potwierdzić tożsamość wyborcy trzeba będzie na chwilę uchylić swoją maseczkę. Jeśli wolimy, to zamiast maseczki możemy zabrać ze sobą przyłbicę.

Jak głosować?

Głosujemy, zaznaczając znak „X” tylko przy nazwisku jednego kandydata. Głosowanie jest tajne, dlatego po oddaniu głosu wskazane jest, by złożyć kartę i wrzucić ją do urny tak, by zadrukowana strona była niewidoczna.

Lokale wyborcze będą czynne od godziny 7.00 do 21.00

 

Wybory – zasady sanitarne