VIII Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich

Banner_STMiG2016W dniach od 26 maja do 1 czerwca 2016 roku obchodzony będzie VIII Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich w ramach, którego po raz XXII zorganizowany zostanie w całej Polsce „Sportowy Turniej Miast i Gmin 2016″. Jest to największa impreza sportu masowego w kraju i w Europie.

Miło mi poinformować, że w roku 2015 Gmina Lubiewo w kategorii II. od 5 do 7,5 tys. mieszkańców  zajęła IV miejsce w kraju i I miejsce w woj. kujawsko – pomorskim, co pozwoliło nam wygrać 4.000,00 zł na sprzęt sportowy. Ogółem w 2015 roku wystartowało 523 miast i gmin, a udział wzięło ponad 1 mln osób. Gmina Lubiewo po raz kolejny zgłasza swój udział w tym przedsięwzięciu. Koordynatorem jest Referat Oświaty, Kultury, Sportu, Promocji i Turystyki i Zdrowia. W związku z powyższym dziękuję za Państwa zaangażowanie w  2012, 2013, 2014  i 2015 dzięki, któremu łącznie 15074  mieszkańców aktywnie spędziło wolny czas.

Jednocześnie proszę Państwa o zaangażowanie się i aktywne uczestnictwo
w tegorocznej edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin. Celem głównym jest aktywizacja ruchowa możliwie największej liczby dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych, przy założeniu  przeprowadzenia minimum 60-minutowych zajęć sportowo – rekreacyjnych czy  turystyczno – krajoznawczych.

Nie będą zaliczane jako imprezy turniejowe np.:

imprezy kulturalne: zwiedzanie muzeów, wystawy, koncerty, pokazy filmowe itp.,  programowe lekcje wychowania fizycznego, oraz regulaminowe przerwy w zajęciach szkolnych,  mecze ligowe i treningi sportowe,  nabożeństwa religijne, procesje, pielgrzymki itp.,

 Proszę o sporządzenie propozycji kalendarza planowanych do realizacji imprez sportowych  i przesłanie do dnia 18 kwietnia br. na adres poczty elektronicznej: sportowagminalubiewo@gmail.com.

Zebrane propozycje zostaną zweryfikowane pod względem kwalifikowalności programowej
i przedstawione na spotkaniu, które odbędzie się 20 kwietnia br. o godz. 14:00 w Domu Kultury
w Lubiewie.
Bardzo proszę o rzetelne podejście do sprawy, w przypadku, gdy dana organizacja/ instytucja nie będzie organizowała żadnych imprez (mamy nadzieję, że takich nie będzie) również prosimy o informację zwrotną. Po spotkaniu opracowany będzie wspólny kalendarz imprez. Formularz w załączeniu.

Organizatorzy są zobowiązani do bieżącego przekazywania informacji sprawozdawczej z każdej imprezy. Ostateczny termin upływa 2 czerwca br. Organizacje, które przeprowadzą zajęcia przesyłają sprawozdania w wersji elektronicznej na adres sportowagminalubiewo@gmail.com, które zawierać muszą informacje tj. (datę, czas trwania imprezy, miejsce imprezy, krótki opis – minimum 3 zdanie oraz ilość uczestników). Formularz sprawozdania imprez w załączeniu.

Kontakt:
Koordynator Paulina Kuffel
Referat Oświaty, Kultury Sportu, Promocji i Turystyki
Tel. 52 33 493-10 wew. 34 lub 517 049 645
e-mail: sportowagminalubiewo@gmail.com


Wszystkie informacje zawarte są również na stronie internetowej Krajowej Federacji Sportu dla Wszystkich: www.federacja.com.pl oraz załączniki (formularze) do pobrania tu ->

 Europejski Tydzień Sportu    

2016_STMiG_ZGLOSZENIE Gmina Lubiewo (1)

Kalendarz imprez -do pobrania tutaj –  tydzień sportu plakat

Sprawozdanie 2016_STMiG_SPRAWOZDANIE wysyłka
Sprawozdanie Test Coopera       TEST COOPERA Gmina Lubiewo