Tak blisko podium…

Odsłony: 1


Gmina Lubiewo w dniach 26 – 1 czerwca 2019 r.  aktywnie włączyła się w organizację imprez sportowych w ramach XI Europejskiego Tygodnia Sportu dla wszystkich – XXV Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2019. W tym okresie wszystkie placówki oświatowe, sołectwa gminy Lubiewo, Kluby Sportowe,  organizacje pozarządowe, animatorzy sportu oraz pracownicy urzędu gminy i innych instytucji przygotowali dla dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych  bogate programy imprez sportowych, turystycznych, rekreacyjnych.
W ciągu 7 dni wspólnie zorganizowano 96 imprez sportowych, w których łącznie brało udział  2970 osób. Główne rozgrywane dyscypliny sportowo-rekreacyjne to: piłka siatkowa, piłka nożna, lekkoatletyka, biegi, tenis ziemny, test Coopera, rajdy rowerowe, nordic walking, rolki, itp.
W ostatecznej klasyfikacji w kategorii gmin od 5 do 7,5 tyś,. mieszkańców  Gmina Lubiewo zajęła I miejsce w woj. kujawsko – pomorskim i IV miejsce
w Polsce na 414.
Wójt Gminy Lubiewo Joanna Jastak składając serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które aktywnie włączyły się w organizację imprez na terenie gminy Lubiewo, dzięki którym osiągnęliśmy tak wspaniały wynik sportowy w kraju i województwie, wypromowaliśmy naszą gminę. Zachęcam wszystkich do codziennej aktywności sportowo-rekreacyjnej korzystnie wpływającej na nasze zdrowie.