Świąteczna Zbiórka Żywności 2019

W dniach 29 XI 2019 r. i 30 XII 2019 r. na terenie Gminy Lubiewo odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności. Zbiórka została przeprowadzona dzięki współpracy Gminy Lubiewo ze Stowarzyszeniem Bank Żywności w Chojnicach.

Akcja odbyła się przy udziale Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubiewie i Szkoły Podstawowej w Bysławiu w następujących punktach handlowych:

  1. Sklep Spożywczo – Przemysłowy Magdalena Hoppe w Lubiewie,
  2. Sklep „Carrefour” w Lubiewie,
  3. Sklep Nr 20 GSSCH w Klonowie,
  4. Sklep Nr 5 GSSCH   w Suchej,
  5. Sklep „Carrefour” w Bysławiu,
  6. Sklep „Bogsia” Delikatesy G. Krzyżelewski w Bysławiu.

W zbiórkę włączyło się ok. 100 wolontariuszy. Wśród nich byli uczniowie Szkoły Podstawowej w Bysławiu, mieszkańcy naszej gminy i beneficjenci projektu „50+dojrzali, aktywni, potrzebni”, a także pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubiewie. Pomoc wolontariuszy w zbiórce jest niezmiernie ważna, dlatego w dniach 06.12.2019 r. (Lubiewo) i 13.12.2019 r. (Bysław) odbyły się spotkania w których Wójt Gminy Lubiewo i Kierownik GOPS w Lubiewie dziękowali wszystkim zaangażowanym w zbiórkę za okazaną pomoc, wsparcie i życzliwość podczas tegorocznej Akcji.

Podczas 2 – dniowej akcji zebraliśmy około 800  kg artykułów spożywczych. Z zebranych produktów  pracownicy GOPS w Lubiewie utworzyli paczki, które zostały przekazane osobom starszym i samotnym z terenu Gminy Lubiewo podczas tegorocznego spotkania wigilijnego.