Stypendia rozdane!

Jednym z kluczowych zadań realizowanych przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Lubiewo ,,Bory” jest wspieranie najmłodszych mieszkańców Gminy. Dlatego już po raz kolejny przyznało stypendia finansowe dla uczniów szkół podstawowych. Łączna kwota nagród w tym roku to 10 tys zł!

Zanim szkolny dzwonek zamilknie na letnie miesiące, a młodzież wyruszy na wakacyjne szlaki, Stowarzyszenie w porozumieniu z radami pedagogicznymi gminnych szkół, postanowiło nagrodzić niektórych uczniów, a zakończenie roku szkolnego było idealną okazją do przekazania wyróżnień. Z rąk pani Ewy Zielaznej, prezesa SRGL „Bory”, nagrody przyjęli uczniowie, którzy zgodnie z regulaminem przyznawania stypendiów organizacji, wyróżniają się w nauce, osiągają sukcesy reprezentując Gminę Lubiewo w konkursach przedmiotowych, artystycznych, sportowych, jak również angażujący się w życie szkoły i lokalnego środowiska.

Wybór był bardzo trudny, a ostatecznie nagrody otrzymali Kinga Rusnak, Agnieszka Chabowska, Wiktoria Okonek, Zuzia Puczyńska, Julka Finc, Olga Jendryczka, Laura Gracz, Filip Nowak, Wiktor Łyczywek, Paulina Kamińska ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Bysławiu oraz Nikodem Szulc, Agnieszka Kłosowska, Krystian Mroziński, Agnieszka Ostrowska, Amelia Jastak, Arek Kowalski, Roksana Gaca, Mateusz Weyna, Zosia Mrozik, Ewa Siuda ze Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Lubiewie. Wszyscy są uczniami klas ósmych, dlatego gratulujemy i życzymy powodzenia w szkołach średnich! Z kolei wszystkim uczniom Gminy Lubiewo życzymy słonecznych, niezapomnianych wakacji!

 

Przypomnijmy, że stypendia mogą być przyznawane dzięki 1%, jaki trafia na rzecz Stowarzyszenia. Osobom, które okazały swoje zaufanie i nie zapomniały o przekazaniu tej części podatku na nasz fundusz (nr KRS 0000244171), bardzo dziękujemy! Środki te pozwalają nie tylko wspierać najmłodsze pokolenie, ale także angażować się w lokalne inicjatywy społeczne.