STOP COVID

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tucholi zachęca do instalowania oraz promowania aplikacji STOP COVID, która może stanowić skuteczne narzędzie w ograniczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS CoV-2.

Monitoruje ona otoczenie w poszukiwaniu innych urządzeń, na których jest zainstalowana.

„Zapamiętuje” każde spotkanie, które trwało więcej niż 15 minut i odbyło się w odległości mniejszej niż 2 metrów. Jeśli np. dany użytkownik ma dodatni wynik testu – pozostali, z którymi miał kontakt w ciągu ostatnich 14 dni, otrzymają powiadomienie. Dzięki temu będą mogli ochronić siebie i innych. Aplikacja jest systematycznie udoskonalana. Za jej pomocą można, np. po otrzymaniu informacji o kontakcie z osobą zakażoną, zapisać się na test. Dostępna jest w kilku językach i działa na terenie Unii Europejskiej. Szczególnie ważne jest, aby aplikację zainstalowało i używało jak najwięcej osób, mieszkańców naszego województwa. Aplikacja jest w pełnibezpieczna, bezpłatna dobrowolna.

Więcej na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Tucholi

Aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe wysyła powiadomienia o możliwym kontakcie z koronawirusem. Dzięki temu możemy szybciej zareagować, a to oznacza większe bezpieczeństwo. Dzięki niej można też m.in. zapisać się na test bez konieczności kontaktu z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej. Aplikacja jest dostępna za darmo w sklepach Google Play i App Store.

Google Play

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.gov.mc.protegosafe&hl=pl

App Store

https://apps.apple.com/pl/app/protego-safe/id1508481566?l=pl