Spotkanie wigilijne 2019

W dniu 20 grudnia 2019 r. o godz. 14.00 w Bibliotece – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo odbyło się spotkanie wigilijne dla osób starszych i samotnych z terenu Gminy Lubiewo zorganizowane przez Urząd Gminy w Lubiewie, Beneficjentów projektu „50+ dojrzali, aktywni, potrzebni” oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubiewie.

W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy Gminy Lubiewo, przedstawiciele Urzędu Gminy i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubiewie. Na zaproszenie pozytywnie odpowiedzieli również księża z: Parafii pw. św. Mikołaja w Lubiewie, z Parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Suchej i Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu.

Organizatorzy rozpoczęli spotkanie powitaniem wszystkich przybyłych gości i złożeniem świąteczno – noworocznych życzeń. Do wszystkich zebranych skierował życzenia również Pan Tomasz Bonk – zastępca wójta gminy Lubiewo i Pani Zofia Reszka – przewodnicząca Rady Gminy Lubiewo, a także Ks. Roman Walkows. Następnie wszyscy odśpiewali kolędy i  zasiedli do wspólnego posiłku przygotowanego przez Restaurację „U KUMPLI” w Lubiewie. Na wigilijnym stole nie brakowało tradycyjnych potraw takich jak: barszcz, pierogi czy dania rybne.

Podczas spotkania beneficjenci projektu grantowego „50+ dojrzali, aktywni, potrzebni” zaprezentowali przygotowane słuchowisko mówiące o osobach, które odeszły, lecz jak mówią słowa „Kolędy dla Nieobecnych”, odeszli po to by żyć. Atmosferę podczas spotkania uzupełniło również wspólne śpiewanie kolęd oraz świąteczne paczki pozyskane w wyniku zbiórki żywności

Ten wspólny czas upłynął w atmosferze pełnej serdeczności i życzliwości. Wzajemne życzenia, płynąca w tle melodia kolęd, wprowadziły wszystkich w okres świąteczny podkreślając jak istotne jest dostrzeżenie drugiego człowieka.