Spotkanie dla seniorów

Odsłony: 0

To wspaniałe wydarzenie miało miejsce w sali KGW Lubiewo dnia 24.05.2023 r.  i zgromadziło wielu zainteresowanych seniorów, którzy chcieli poznać najnowsze zasady dotyczące bezpieczeństwa i spędzić miłe popołudnie. Spotkanie rozpoczęli Panowie Policjanci– Pan Paweł Weltrowski
i P. Grzegorz Miklasz – nasz dzielnicowy. Jeden z celów spotkania było zwiększenie wiedzy seniorów na temat sposobów radzenia sobie z różnymi zagrożeniami, którym mogą być narażeni w swoim codziennym życiu. Policjanci przekazali informacje dotyczące oszustw, kradzieży, przemocy domowej oraz porad dotyczących bezpiecznego poruszania się w terenie i zapobiegania wypadkom. Omówiono również znaczenie utrzymywania kontaktów społecznych oraz zgłaszania podejrzanych sytuacji na policję.
Spotkanie było interaktywne, a seniorzy mieli okazję zadawać pytania i dyskutować na temat swoich obaw z doświadczonymi policjantami.

To świetny czas spędzony przy kawie. Tego typu spotkania są doskonałą okazją do nawiązania nowych znajomości, dzielenia się doświadczeniami i spędzania czasu w miłej atmosferze.

To wydarzenie było nie tylko okazją do delektowania się aromatycznymi napojami, ale przede wszystkim do nawiązania nowych znajomości.

Spotkanie przy kawie dla seniorów było zorganizowane przez Panie z KGW w Lubiewie „Lubiewianki”, którzy pragnęli stworzyć specjalne miejsce, gdzie nasi starsi mieszkańcy mogą się spotkać, porozmawiać i czerpać radość z towarzystwa innych osób. Wybór kawy jako głównego napoju był doskonały, ponieważ wiele osób starszych ma z nią pozytywne skojarzenia i lubi delektować się jej smakiem. Realizacja zadanie dzięki  dofinansowaniu z Fundacji Biedronki „Dania wspólnych chwil”  

Już od samego początku atmosfera była pełna radości i entuzjazmu. Seniorzy zebrali się w przytulnej sali, gdzie czekały na nich nakryte pięknie zastawy i zapach świeżo parzonej kawy. Wśród nich byli zarówno nowi uczestnicy, którzy po raz pierwszy wzięli udział w tego rodzaju wydarzeniu, jak i osoby, którzy byli obecni na ostatnim spotkaniu.

Panie z KGW Lubiewo „Lubiewianki przygotowały następujące menu:

Pyszna kawa, galaretka, ciasta tj. sernik, stefanka i ciasto z bezą, a na kolacje były gołąbki, de volay, frytki oraz surówka. Na zimno przystawki tj. kanapki, sałatki, wędlinki, sery i galaretka drobiowa.

Dziękujemy seniorom za uczestnictwo. Projekt finansowany przez Fundację Biedronki pn. „Danie wspólnych chwil”