Rozpoczynamy akcję “Maseczka dla seniora”

      Od 16 kwietnia br w miejscach publicznych obowiązkowo należy zakrywać usta i nos.  W związku z tym postanowiliśmy wesprzeć seniorów z terenu naszej gminy i przekazać nieodpłatnie maseczki wielokrotnego użytku.

1000 maseczek ochronnych, zapakowanych  w woreczki foliowe z załączoną ulotką trafi do osób w wieku 65 plus. Maseczki stanowią dodatkową ochronę, gdy seniorzy będą zmuszeni otworzyć drzwi na przykład listonoszowi czy z jakichś innych ważnych powodów wyjść na zewnątrz.

    Sukcesywnie maseczki przez kolejne kilka dni będą dostarczane do domów gdzie zamieszkują seniorzy przez pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubiewie, strażaków OSP z gminy Lubiewo oraz sołtysów.

AKCJA MASECZKA DLA SENIORA w gminie Lubiewo realizowana jest przez pracowników Urzędu Gminy we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz druhami OSP z terenu gminy Lubiewo.

Dzięki zaangażowaniu lokalnych przedsiębiorców, stowarzyszeniu udało się  uszyć i przygotować pakiet ochronny dla seniora.

       Pamiętajmy jednak że najlepszą ochroną przed zakażeniem jest pozostawanie w domu i o to proszę szczególnie starszych mieszkańców naszej gminy. Do osób młodszych zwracam się z apelem, aby na miarę możliwości pomagać seniorom np. zrobić zakupy, zaopatrzyć w leki, wyprowadzić psa pamiętając o zachowaniu maksymalnych środków ostrożności.

Wójt Gminy Lubiewo

/-/ Joanna Jastak