Przed nami oficjalny Trening do Rowerowej Stolicy Polski!

Odsłony: 2

Zbliża się wiosna, a więc i rywalizacja rowerowa. Już 21 marca startujemy z oficjalnym treningiem do Rowerowej Stolicy Polski.

 Od 21 marca do 21 maja mieszkańcy będą kręcić kilometry dla Gminy Lubiewo i sprawdzać swoją formę przed decydującym starciem – czerwcową rywalizacją! 

Miasto Bydgoszcz wraz z Gminą Lubiewo zaprasza do piątej edycji ogólnopolskiej rowerowej zabawy. Oficjalny trening miast i gmin to znakomita rozgrzewka przed czerwcowymi zmaganiami o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Zasady podczas treningu różnią się tym, że kilometry przejechane na rowerze sumują się dla wybranego miasta lub gminy. W rywalizacji głównej natomiast obowiązuje przelicznik – przejechane kilometry są przeliczane na punkty uwzględniające wielkość miast i gmin. 

Patronat nad Rowerową Stolicą Polski objęły Związek Miast Polskich i Unia Metropolii Polskich. Tradycyjnie sponsorami akcji są: centrumrowerowe.pl, Fale Loki Koki, Ibombo, SISU i City Hotel.

Użytkownicy, którzy korzystają z Aplikacji poprzez Panel Twoja Aktywność poza monitorowaniem swojej aktywności zbierają też monety. Monety te są przeliczane wg poniższego przelicznika:

1km = 4 punkty za: chodzenie, bieganie, Nordic Walking, kajakarstwo, pływanie, canicross,

1km = 3 punkty za: jazda na rolkach,

1km = 2 punkty za: jazda na rowerze, jazda na nartach, jazda na snowboardzie, deskorolka, hulajnoga, jazda konna, jazda na wózku, łyżwy, nartorolki, wioślarstwo

1km = 1 punkt za: kolarstwo

Punkty te można wykorzystać poprzez zakładkę “Wyzwania i Nagrody” wybierając jedną z oferowanych ofert przez Partnerów Aplikacji AKTYWNE MIASTA. Wybranie oferty jest jednoznaczne z odjęciem punktów o wartość danej oferty od ogólnej puli zebranych punktów.

Zebrane monety są zerowane każdego roku w dniu 30 grudnia

link do pobrania: https://aktywne.miasta.pl/p/62-pobierz