Relacja z wyjazdu do Wenecji oraz Biskupina

Odsłony: 0

W dniu 24.09.2016 roku w ramach Aktywizacji mieszkańców Gminy Lubiewo  zorganizowaliśmy wyjazd do Wenecji oraz Biskupina. Odbył się on dzięki dofinansowaniu Urzędu Gminy oraz zaangażowaniu pań przewodniczących Kół Gospodyń Wiejskich. Mogli z niego skorzystać wszyscy dzięki temu wyjazd połączył pokolenia oraz zintegrował mieszkańców naszej gminy.

Wyjazd uznaję za bardzo udany, pogoda nam dopisała , podróż autobusem minęła nam ze śpiewem na ustach głównie dzięki akordeoniście Panu Marianowi.

Zwiedziliśmy najpierw z przewodnikiem Wenecję- Muzeum kolei wąskotorowej oraz ruiny zamku, potem dalej autobusem pojechaliśmy do Biskupina gdzie trwał  festyn archeologiczny. Tam już w mniejszych grupach- indywidualnie odwiedzaliśmy stoiska gdzie głównie prezentowano dawne techniki wyrobu strojów, biżuterii, butów… Na kilku scenach odbywały się liczne przedstawienia, koncerty, walki oraz różnego rodzaju konkursy i warsztaty. Na koniec z Biskupina do Wenecji  wspólnie przejechaliśmy się wagonikami kolejki wąskotorowej.

W imieniu organizatorów: Urząd Gminy Lubiewo, KGW oraz własnym jeszcze raz serdecznie wszystkim dziękuję za wspólnie spędzony czas  i zapraszam do kolejnych wspólnych przedsięwzięć.

Joanna Jastak