Powszechny Spis Rolny w Gminie Lubiewo

Powszechny Spis Rolny potrwa do 30 listopada i jest obowiązkowy. Obejmuje wszystkie gospodarstwa rolne. W Gminie Lubiewo jest ich około 530. Do tej pory w naszej Gminie spisało się 42 % gospodarstw rolnych- dane na dzień 14.10.2020 r. Rolnicy mogą dokonać samopisu przez Internet za pośrednictwem interaktywnej aplikacji formularzowej dostępnej na stronie Głównego Urzędu Statystycznego pod adresem: www.spisrolny.gov.pl lub przez telefon. Wywiady telefoniczne na terenie Gminy Lubiewo przeprowadza dwóch rachmistrzów: Pani Marta Musioł oraz Pan Marcin Lewandowski, którzy kontaktują się z rolnikami z nr telefonu 22 66 66 662.

Rolnicy z Gminy Lubiewo przy dokonaniu samospisu mogą liczyć również na wsparcie merytoryczne pracowników Gminnego Biura Spisowego. Gminny Punkt Spisowy (pokój nr 9- parter w Urzędzie Gminy w Lubiewie) czynny jest do 30 listopada. W przypadku chęci skorzystania ze stanowiska prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod nr tel. 52 33 49 310 lub 509 600 023.

Zgodnie z decyzją Zastępcy Generalnego Komisarza Spisowego od 10 października br. istnieje  możliwość  przeprowadzania spisu rolnego przez rachmistrzów w terenie. Przeprowadzanie spisu rolnego tą metodą będzie realizowane z zachowaniem  wszystkich zaleceń sanitarnych. Rachmistrze zobowiązani są do zachowania dystansu społecznego oraz zakrycia ust i nosa podczas pracy z respondentami. Identyczne zasady bezpieczeństwa musi zachować użytkownik gospodarstwa rolnego, który zgodzi się na wywiad bezpośredni.

Aktualne informacje na ten temat znajdują się na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia