Powszechny Spis Rolny potrwa do 30 listopada 2020 r. Zachęcamy do dokonywania samospisu przez Internet.

  • Z rolnikami, którzy jeszcze nie dokonali spisu kontaktować się będą gminni rachmistrzowie. Na terenie gminy Lubiewo są nimi:

–  Pani Marta Musioł oraz Pan Marcin Lewandowski którzy będą kontaktować się z rolnikami z nr telefonu 22 66 66 662.

 

  • Warto spisać się samemu przez Internet lub umówić się na spis telefoniczny.

 

  • Dla rolników, którzy nie posiadają komputera lub telefonu z dostępem do Internetu, w Urzędzie Gminy w Lubiewie został przygotowany na czas spisu Gminny Punkt Spisowy (pokój nr 9- parter), w którym Pracownik Gminnego Biura Spisowego merytorycznie pomoże Państwu przy dokonaniu samospisu. W przypadku chęci skorzystania ze stanowiska, proszę o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod nr telefonu: 52 33 49 310 lub 509 600 023.

 

  • Dla rolników którzy dokonają samospisu przeprowadzona zostanie Ogólnopolska Loteria PSR 2020. Wygrać można tablety, dyski i laptopy.

 

 

  • W spisie rolnym zbierane są dane dotyczące m.in.: położenia i powierzchni gospodarstwa, produkcji ekologicznej, rodzaju użytkowanych gruntów, upraw, zużycia nawozów, pogłowia zwierząt gospodarskich, rodzaju budynków gospodarskich, a także wkładu pracy w gospodarstwo rolne użytkownika i członków jego gospodarstwa domowego oraz pracowników najemnych. Warto wcześniej przygotować niezbędne dokumenty i mieć je przy sobie podczas wypełniania formularza.

 

  • Formularz spisowy ma formę elektroniczną i liczba pytań będzie zależeć od działalności gospodarstwa. Jeśli dany rolnik ogranicza się do produkcji na własne potrzeby i ma niewiele upraw czy inwentarza żywego, to będzie musiał odpowiedzieć na mniej pytań niż użytkownik dużego gospodarstwa o zróżnicowanej strukturze produkcyjnej.

 

  • W razie wątpliwości co do treści czy zakresu pytań należy się skontaktować z infolinią spisową: 22 279 99 99