Powszechny Spis Rolny 2020 dobiegł końca

Szanowni Państwo !

Powszechny Spis Rolny 2020 dobiegł końca- najważniejsze badanie polskiego rolnictwa realizowane raz na 10 lat. Spis objął swym zasięgiem pół miliona gospodarstw rolnych w całej Polsce. Spisanych zostało niemal 98% gospodarstw rolnych z całego kraju.

Pragnę podziękować wszystkim rolnikom indywidualnym i przedstawicielom gospodarstw osób prawnych, którzy wypełnili swój ustawowy obowiązek i dokonali spisu rolnego.

Słowa podziękowania kieruję również do rachmistrzów spisowych, lokalnej społeczności, sołtysów oraz pracowników Urzędu Gminy w Lubiewie oddelegowanych do prac w Gminnym Biurze Spisowym,  którzy organizowali i koordynowali całość prac spisowych. W tym trudnym czasie pandemii wykonali swoją pracę wzorcowo, co zaowocowało realizacją spisu w 99,63 %.

Gmina Lubiewo znalazła się w gronie laureatów Konkursu Prezesa GUS na gminę o najwyższym odsetku spisanych gospodarstw rolnych w kanale samospisu i zajęła II miejsce w województwie kujawsko- pomorskim. Metodą samopisu w Gminie Lubiewo spisało się 166 gospodarstw rolnych co stanowi 31% wszystkich gospodarstw rolnych. Nagrody rzeczowe o wartości prawie 19 tyś zł stanowiły: 3 komputery stacjonarne, 3 monitory, 4 tablety, 1 bezprzewodowa myszka, 2 głośniki bluetooth, 2 pen drive, 8 powerbanków.

 

Poniżej przedstawiam krótki raport z Powszechnego Spisu Rolnego 2020 na terenie Gminy Lubiewo:

 

  1. Obowiązkowy Powszechny Spis Rolny 2020 trwał od 1 września 2020 r. do 30 listopada 2020 r.
  2. Gospodarstwa spisywane były wg. stanu na dzień 1 czerwca 2020 r.
  3. Powszechnemu Spisowi Rolnemu 2020 podlegało 536 gospodarstw.
  4. W Gminie Lubiewo nad całością prac związanych ze Spisem Rolnym czuwał Gminny Komisarz Spisowy – Wójt Gminy Lubiewo wraz z Gminnym Biurem Spisowym.
  5. Rolnik, który miał ograniczony dostępu do internetu mógł spisać się przez telefon dzwoniąc na infolinię spisową. Dodatkowo w siedzibie Urzędu Gminy w Lubiewie było zapewnione stanowisko komputerowe dla rolników do spisania się w ramach samospisu internetowego.
  6. W przypadku gdy rolnik nie spisał się samodzielnie, to kontaktował się z nim rachmistrz terenowy i przeprowadzał wywiad telefonicznie lub bezpośrednio. Na terenie Gminy Lubiewo prace spisowe były realizowane przez 2 rachmistrzów terenowych.
  7. Gminne Biuro Spisowe było w stałym kontakcie z rachmistrzami terenowymi oraz
    z koordynatorami prac spisowych z Urzędu Statystycznego.
  8. Na terenie naszej gminy spisu dokonało 534 rolników, co stanowi 99,63%spisu(źródło: Raport z postępu prac spisowych na dzień 30.11.2020 r.)

 

 

Gminny Komisarz Spisowy
 /-/ Joanna Jastak