Powstało Podwórko Nivea

Przypomnijmy. “Podwórko Nivea” to projekt, w którym do wygrania były wyjątkowe – nowoczesne place zabaw. Powodzenie w tym konkursie zależało wyłącznie od zaangażowania i mobilizacji mieszkańców. Gmina Lubiewo przesłała zgłoszenie terenu przeznaczonego na plac zabaw do konkursu „Podwórko NIVEA”. Po dwu miesięcznym internetowym głosowaniu w dniach 02.05.2016-30.06.2016 lokalizacja w Lubiewie ul. Witoda 1 d znalazła się
w gronie zwycięzców II tury konkursu „Podwórko NIVEA”. Oficjalne wyniki ogłoszono 1 lipca 2016 roku. Zajęliśmy 25 miejsce na 972 zgłoszone lokalizacje z 289 357 głosami (do wygrania było 40 podwórek). Wspólny wysiłek mieszkańców został nagrodzony. „Podwórko” nawiązujące charakterem do lat „80”, gdy królowały gra w klasy, gumę, wielogodzinne ćwiczenia na trzepaku, już powstaje w Lubiewie. Prace budowlane poprzedzone uzyskaniem niezbędnej dokumentacji, ruszyły 10 października. Wykonawcą placu jest firma NOVUM Wyposażenie placów Zabaw.
Niestety, nie od razu będzie można z placu korzystać, z uwagi na położoną naturalną trawę z rolki, która musi mieć swój czas na ukorzenienie się. Dlatego prosimy o odrobinę cierpliwości, a już dziś zapraszamy na uroczyste otwarcie, które zorganizowane będzie 13 listopada br. (szczegóły wkrótce).