Piknik seniorów w Lubiewie

Odsłony: 11

W minioną niedzielę, 6 sierpnia br. w Bibliotece – Centrum Kultury i Promocji  w Lubiewie spotkali się członkowie Kół Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Lubiewa, Bysławia, Świekatowa, Bukowca, Cekcyna i Drzycimia na kolejnym Integracyjnym Pikniku Seniorów. Ponad 120 osób świetnie się bawiło do późnych godzin wieczornych przy muzyce w wykonaniu Państwa Bożeny i Henryka Mrozińskich z Lubiewa. Gości przywitała przewodnicząca koła w Lubiewie p. Władysława Socha, dziękowała wszystkim za tak liczne przybycie, co dowodzi, że atmosfera na lubiewskich piknikach jest sympatyczna i przyjazna. W imieniu p. Wójt Gminy Lubiewo i własnym Wioletta Szymczak – Kierownik Referatu Oświaty i Spraw Społecznych przywitała zebranych w Gminie Lubiewo pełnej uroku o każdej porze roku, co dowodzi, że mimo iście jesiennej aury, radość i uśmiech gości na twarzach seniorów.  Podziękowała za ich obecność, aktywność oraz życzyła udanej imprezy.

Pani Paulina Ciepluch, inspektor ds. sportu i organizacji pozarządowych zadbała o emocje sportowe. Przygotowała i przeprowadziła kilka konkursów zręcznościowych, co spotkało się z dużą dawką radości i fajnej rywalizacji. Natomiast, Pan Michał Skałecki, radny powiatu tucholskiego odkrył przed uczestnikami pikniku talent aktorski, prezentując wiersz Wisławy Szymborskiej „Jak ja się czuję”.

Była to kolejna bardzo udana impreza, potwierdzająca, że seniorzy są pełni wigoru i swoim poczuciem humoru i kondycją nie jednego młodego mogą zawstydzić. Praktycznie, przez cały czas trwania imprezy na parkiecie wirowały tańczące pary. Bo jak mówią emeryci – płynąca muzyka porywa ich do tańca, zarówno ta wolna, szybka i nawet bardzo szybka. Spalone kalorie seniorzy uzupełniali pysznościami przygotowanymi przez p. Władzię i jej najbliższych.