Mieszkańcy Gminy Lubiewo zwiedzali Warszawę

Odsłony: 4

W ramach Aktywizacji Mieszkańców gminy Lubiewo został zorganizowany wyjazd do Warszawy w dniu 24 października 2017 roku. Wczesnym rankiem grupa 51 osób wyruszyła autokarem do stolicy gdzie czekał na nas przewodnik i zaczęliśmy zwiedzanie od Kolumny Zygmunta na Starym Mieście. Spacer uliczkami pozwolił nam przypomnieć historię miasta oraz zapoznać się z nową infrastrukturą, inwestycjami na jego terenie. Byliśmy przy Grobie Nieznanego Żołnierza na placu Piłsudzkiego oraz przy fontannie w Ogrodach Saskich. Mieliśmy okazję spacerować alejkami Parku w Łazienkach Królewskich, który o tej porze roku prezentował się w barwach złotej jesieni. Zobaczyliśmy Pałac na Wyspie, Starą Oranżerię oraz piękne ogrody królewskie. Następnie udaliśmy z przewodnikiem Traktem Królewskim pod bramy Pałacu Prezydenckiego –Belweder. Stamtąd podjechaliśmy pod Budynek Sejmu, gdzie po uprzednim dokładnym sprawdzeniu dokumentów weszliśmy na teren Sejmu i również z przewodnikiem oraz w towarzystwie posła Zbigniewa Sosnowskiego mieliśmy możliwość zwiedzania budynków sejmowych oraz poznanie historii i współczesności polskiego parlamentu. Pan Poseł oprowadził nas min.  po galerii Sali Posiedzeń Sejmu, hallu głównym, zobaczyliśmy tablicę upamiętniającą posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, tablicę upamiętniającą parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, gablotę z laskami marszałkowskimi, Salę Kolumnową i inne ciekawe miejsca. Było to dla nas niezwykłe doświadczenie tym bardziej, że byliśmy w  przeddzień obrad sejmowych i na Korytarzu Marszałkowskim mogliśmy spotkać posłów i media. Następnie udaliśmy się pod najwyższy budynek w Polsce – Pałac Kultury i Nauki gdzie z XXX piętra podziwialiśmy panoramę stolicy. Ostatnim punktem naszego wyjazdu był Stadion Narodowy gdzie również za przewodnikiem podążaliśmy min. na płytę stadionu, do sali konferencyjnej oraz w inne ciekawe.

Wyjazd ten miał bogaty program jednodniowej wycieczki, dzięki sprawnej organizacji, pięknej jesiennej pogodzie udało nam się w 11 godzin zwiedzić te wszystkie ciekawe miejsca wymienione oraz posłuchać opowieści przewodników o innych widzianych z okna autobusu.

Wyjazdy takie integrują społeczeństwo lokalne a te nasze co roczne wyjazdy są także nagrodą dla osób najbardziej aktywnych w swoich lokalnych środowiskach.

Organizator Joanna Jastak, Marzena Ochendal

Dofinansowanie Gmina Lubiewo w Ramach Aktywizacji Mieszkańców Gminy Lubiewo.