Mammografia w Bysławiu – 28 października

Odsłony: 0

MAMMOGRAFIA W BYSŁAWIU !

Wyjątkowa możliwość dla pań niekwalifikujących się do badania w ramach Programu finansowanego przez NFZ.

Wójt Gminy Lubiewo oraz firma LUX MED Diagnostyka zaprasza PANIE na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się 28 października w Bysławiu na parkingu przy ośrodku zdrowia. Bezpłatna mammografia dla pań w wieku: 50 – 69 lat

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.  40 – 49 oraz 70 – 75 lat Badania wykonywane są w ramach Projektu „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi” współfinansowanego z funduszy EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Wymagane jest skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalizacji. Więcej Informacji o badaniach oraz wzór skierowania na stronie: www.fundusze.mammo.pl Na badania w ramach obu programów prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 66 62 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu. Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”