Koło Gospodyń Wiejskich “Borowiacka Kraina” w Bysławiu laureatem konkursu wielkanocnego

Koło Gospodyń Wiejskich “Borowiacka Kraina” w Bysławiu  laureatem konkursu wielkanocnego Fundacji „Pomaganie krzepi” pn. „Krzepka babka” w kategorii
a najwyższą babkę wielkanocną upieczoną przez Uczestnika na podstawie staropolskiego przepisu. Babka z Bysławia wyrosła na 51,5 cm, przez co zdeklasowała konkurencję. Wielkie brawa!!!.

W lutym br. Fundacja „Pomaganie krzepi” ogłosiła konkurs wielkanocny pn. „Krzepka babka”, którego celem Konkursu było kultywowanie polskiego dziedzictwa kulturowego związanego z wypiekaniem babek wielkanocnych, dbałość o poczucie tożsamości kulturowej, a także pielęgnowanie szacunku dla tradycji związanej ze świętem Wielkiej Nocy.Konkurs podlegał ocenie w 3 kategoriach:

  1. a) Kategoria I – na najwyższą babkę wielkanocną upieczoną przez Uczestnika na podstawie staropolskiego przepisu,
  2. b) Kategoria II – na najładniejszą dekorację babki wielkanocnej,
  3. c) Kategoria III – na najbardziej pomysłową/ najciekawszą wideo-prezentację powiązaną z tematyką konkursu „Krzepka babka”.

Łącznie na konkurs zgłosiło się 150 kół z całego województwa kujawsko – pomorskiego. Dla naszego KGW to nie tylko wielka satysfakcja ale również nagroda finansowa i rzeczowa.

Poniżej link do filmu z nagrodzonymi babkami.
https://www.facebook.com/fundacjapomaganiekrzepi/videos/1195624347521865/