IX Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich

Odsłony: 1

Szanowni Państwo!

W dniach od 26 maja do 1 czerwca 2017 roku obchodzony będzie IX Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich w ramach, którego po raz XXIII zorganizowany zostanie w całej Polsce „Sportowy Turniej Miast i Gmin 2017”.  Jest to największa impreza sportu masowego w kraju i w Europie.

Miło mi poinformować, że w roku 2016 Gmina Lubiewo w kategorii II. od 5 do 7,5 tys. mieszkańców  zajęła IX miejsce w kraju i I miejsce w woj. kujawsko – pomorskim, co pozwoliło nam wygrać 4.000,00 zł na sprzęt sportowy.

Ogółem w 2016 roku wystartowało 731 miast i gmin, które zorganizowały imprezy turniejowe dla ponad 1,1 mln osób.  Gmina Lubiewo po raz kolejny zgłasza swój udział w tym przedsięwzięciu. Koordynatorem jest Referat Oświaty, Kultury, Sportu, Promocji i Turystyki i Zdrowia.

W związku z powyższym dziękuję za Państwa zaangażowanie w  2012, 2013, 2014
2015 i 2016 dzięki, któremu łącznie 17666  mieszkańców aktywnie spędziło wolny czas.

Jednocześnie proszę Państwa o zaangażowanie się i aktywne uczestnictwo w tegorocznej edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin. Celem głównym jest aktywizacja ruchowa możliwie największej liczby dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych, przy założeniu  przeprowadzenia minimum 60-minutowych zajęć sportowo – rekreacyjnych czy  turystyczno – krajoznawczych. Hasło przewodnie tegorocznej edycji Tygodnia Sportu to „Pamiętajmy o seniorach”

Nie będą zaliczane jako imprezy turniejowe np.: imprezy kulturalne: zwiedzanie muzeów, wystawy, koncerty, pokazy filmowe itp.,  programowe lekcje wychowania fizycznego, oraz regulaminowe przerwy w zajęciach szkolnych,  mecze ligowe i treningi sportowe,  nabożeństwa religijne, procesje, pielgrzymki itp.

 Proszę o sporządzenie kalendarza planowanych do realizacji imprez sportowych  i przesłanie do dnia 19 maja br. na adres poczty elektronicznej: sportowagminalubiewo@gmail.com.

Bardzo proszę o rzetelne podejście do sprawy, w przypadku, gdy dana organizacja/ instytucja nie będzie organizowała żadnych imprez (mamy nadzieję, że takich nie będzie) również prosimy o informację zwrotną. Formularz w załączeniu.

Organizatorzy są zobowiązani do bieżącego przekazywania informacji sprawozdawczej z każdej imprezy. Ostateczny termin upływa 4 czerwca br. Organizacje, które przeprowadzą zajęcia przesyłają sprawozdania w wersji elektronicznej na adres sportowagminalubiewo@gmail.com, które zawierać muszą informacje tj. (datę, czas trwania imprezy, miejsce imprezy, krótki opis – minimum 2 zdanie oraz ilość uczestników). Formularz sprawozdania imprez w załączeniu.

Wszystkie informacje zawarte są również na stronie internetowej Krajowej Federacji Sportu dla Wszystkich: www.federacja.com.pl oraz załączniki (formularze) do pobrania poniżej:

 

 

Sprawozdanie      wzór do pobrania

Kalendarz Planowanych Imprez wzór  do pobrania 

Kalendarz Imprez Planowanych na terenie Gminy Lubiewo   Kalendarz-Gmina-Lubiewo.pdf (512 pobrań)

2017_STMiG_ZGLOSZENIE

STMiGreg2017 Regulamin

Dodatkowo w terminach od 23 maja do 29 maja br. odbywa się Tydzień Ruchu – Move Week.

Do wielkiej, aktywnej drużyny „MOVE Week i Polska Goni Europę” może dołączyć każdy! Wystarczy zarejestrować swoje wydarzenie na www.poland.moveweek.eu i zachęcać sąsiadów, znajomych oraz rodzinę do ruszenia się sprzed telewizora.

 Kontakt:
Koordynator
Paulina Ciepluch
Referat Oświaty, Kultury Sportu, Promocji i Turystyki
Tel. 52 33 493-10 wew. 56 lub 517 049 645
e-mail: sportowagminalubiewo@gmail.com

 

DZIĘKUJEMY ZA ZAANGAŻOWANIE

 

Podsumowanie
Sprawozdanie z Europejskiego Tygodnia Sportu

2017_STMiG_SPRAWOZDANIE-GMINA-LUBIEWO-1.xls (464 pobrania)

Sprawozdanie Test Coopera Test-Coopera-GMINA-LUBIEWO-2017.xls (446 pobrań) t Coopera

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy mocno zaangażowali się w przeprowadzenie imprez sportowo-rekreacyjno-turystycznych. Dzięki Wam mogliśmy w tygodniu sportu zwiększyć swoją aktywność, aby zadbać o swój stan zdrowia jak i również kondycję fizyczną i duchową. Zapraszamy za rok.
Wyniki w 2017 przedstawiają się następujące jak w roku ubiegłym zajęliśmy IX miejsce! Dziękujemy !

 

Wyniki ogólne na skalę kraju (426 pobrań)