Informacja z obchodów Święta Niepodległości

Informacja z obchodów Święta Niepodległości w dniu 13 listopada 2016 roku zorganizowanego przez członków Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Lubiewo ,,BORY”, Parafię, Bibliotekę, Zespół Szkół w Lubiewie oraz Urząd Gminy.

Marszem Nordic Walking oraz tradycyjnie wypiekanymi rogalami uczczono w Lubiewie Święto Niepodległości oraz otwarcie placu zabaw Nivea.

Już od wczesnych godzin porannych Panie przygotowywały przepyszne rogale marcińskie z nadzieniem lub makiem polane lukrem i obsypane orzechami. Ich liczba przekroczyła 550 sztuk. Świeże pachnące zaraz po wyjęciu z pieca członkinie Stowarzyszenia zawoziły na plebanię a tam dzięki uprzejmości Proboszcza, na schodach Plebani częstowano lubiewskich parafian po każdej mszy świętej. Przygotowano również zupę z brukwi na gęsinie, która czekała na uczestników Niepodległościowego Marszu Nordic Walking, który miał swoje zakończenie na nowo otwartym placu zabaw w Lubiewie.

          Główny cel to zbiórka cegiełek na fundusz stypendialny ale i integracja lokalnego środowiska, preferowanie zdrowego stylu życia oraz po części spełnienie oczekiwań mieszkańców, którzy tradycyjne wsparli akcję za co serdecznie dziękujemy w imienia wszystkich organizatorów.

        Dochód z cegiełek (po odliczeniu kosztów produktów) wesprze fundusz stypendialny  w kwocie 852,00 zł.

                                                                                                                Zarząd SRGL BORY