II Rodzinne Animacje Rekreacji Ruchowej pod Patronatem Przewodniczącej Rady Gminy Lubiewo Pani Zofii Reszka

To już II rodzinne animacje rekreacji ruchowej pod patronatem Przewodniczącej Rady Gminy Lubiewo Pani Zofia Reszka, które odbyły się 16 września br. na obiekcie sportowym w Bysławiu podczas XV Europejskiego Tygodnia Sportu w Gminie Lubiewo. Imprezę uroczyście otworzyła Pani Zofia Reszka
i zaprosiła do aktywnej zabawy. Koordynatorem imprezy była Paulina Ciepluch – pracownik Referatu Oświaty i Spraw Społecznych. Osoby pomagające: Joanna Glazik, Katarzyna Mrozik, Łukasz Jaroch, Szymon Łepek, Sofiia Yatsyshyn, Alicja Chabowska, Wiktoria Szwaracka, Aleksandra Jankowska, Zuzanna Sząszor, Julia Jankowska, Julia Ulatowska, Nicola Czarnowska, Aleksandra Boniek, Tymon Glazik. Nad bezpieczeństwem czuwała jednostka OSP z Bysławia.  W imprezie uczestniczyło 51 dzieci i ich rodzice. Na początku została przeprowadzona rozgrzewka czyli wspólny taniec, podczas którego nasza wiewiórka zachęcała do ćwiczeń ruchowych w rytm muzyki. Na boisku znajdował się kącik sportowo – rekreacyjny dla maluszków. Do pokonania było 8 stanowisk sportowo – rekreacyjnych, gdzie po pokonaniu stanowiska zawodnik otrzymał 1 element układanki.  Zawodnicy, kiedy pokonali przeszkody oraz zebrali 8 elementów układanki i 8 pieczątek – poszli odebrać złoty medal i słodycz wręczony przez Panią Zofię Reszka. Na koniec imprezy był wspólny poczęstunek.

Tor przeszkód z różnymi zadaniami tj.  toczenie piłki fitness, strzał do bramki, przejście przez tunel, trafienie do celu itp. Wszyscy zawodnicy otrzymali medale, Nagrody zostały ufundowane przez Przewodniczącą Rady Gminy Lubiewo Panią Zofię Reszka oraz ze środków budżetu Gminy w Lubiewie. Sprzęt został użyczony przez Szkołę Podstawową w Bysławiu i w Lubiewie, sołectwo Lubiewice. 

 Jak można zauważyć wiele imprez na terenie gminy jest dla skierowane dla dzieci najmłodszych. Zależy mi na tym żeby kontakt ze sportem i rekreacją rozpoczynali najmłodsi.   Najlepszym przykładem są rodzice i tutaj zachęcam rodziców do aktywnego trybu życia: spacery, rowery, tory przeszkód, zabawy sportowe itp.