Ferie zimowe w Gminie Lubiewo

Odsłony: 0

Podczas tegorocznych ferii zajęcia dla dzieci i młodzieży na terenie Gminy Lubiewo organizowały świetlice wiejskie wraz z sołectwami oraz szkoły.

Uczestnicy mogli liczyć na wiele atrakcji od sportów ekstremalnych po spokojne zajęcia świetlicowe.
Oto niektóre z oferowanych atrakcji:
• wyjazdy: do Poledna na zwiedzanie wystawy edukacyjno-przyrodniczej połączone z zajęciami edukacyjnymi plastyczno – manualnymi, do Bydgoszczy na ściankę wspinaczkową, do Multikina w Bydgoszczy i kina Świeciu, na bowling do Chojnic, basen do Świecia i na zajęcia edukacyjnie w „Młynie Wiedzy” w Toruniu,
• niezmiennie wielką frajdą cieszą się zajęcia kulinarne – były pieczone pączki, bułeczki, faworki, mufinki, gofry, robione zdrowe sałatki i pyszne zimowe kanapki.
• zdolności manualne dzieci wykazywały m. in warsztatach mydlarskich, które odbyły się w Lubiewicach, Trutnowie, Wełpinie i Bysławiu, powstawały dodatkowo świeczniki gipsowe, bałwanki ze słoików, serduszka z folii i piankowej, „prasowanki” z koralików i całe mnóstwo laurek na Dzień Babci i Dziadka,
• czas karnawału był wykorzystany w 100% poprzez zorganizowane kilku bali i dyskotek karnawałowych, wybierano Miss i Mistera balu. Największa impreza odbyła się w Domu Kultury zorganizowana przez Zespół Szkół w Lubiewie i świetlicę wiejską.
• dzieci nie zapomniały o zwierzętach poprzez akcje dokarmiania ale i zdobywania wiedzy na spotkaniach z leśnikami i samoobserwacji zachowań zwierząt na licznych spacerach po lasach,
• zbędne kalorie uczestnicy mieli okazję zgubić na licznie zorganizowanych zajęciach ruchowych, zawodach i rozgrywkach sportowych.
• w planach organizacyjnych wszyscy mieli organizację kuligów, ale ta atrakcja była tylko możliwa w Minikowie, gdyż tam ferie rozpoczęto już w sobotę 16 lutego, i była to wspaniała okazja do szusowania sankami po śniegu, reszta niestety musiała zadowolić się ogniskami i pieczonymi kieł baskami, bo wiosna zawitała do Gminy Lubiewo.
• ciekawą propozycję dla swoich milusińskich przygotowały panie z „Małej szkoły” w Klonowie oferując tygodniowy „Spacerek po kontynentach”. Młodzi poznawali kontynenty, zwyczaje, kulinaria, ciekawostki przyrodnicze i kulturowe. Nie zabrakło również zajęć plastycznych, gier i zabaw sportowych.

Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji i zajęć, fakt jest jednak niezaprzeczalny, że o nudzie w Gminie Lubiewo mowy być nie może.

Wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację tegorocznych ferii składam serdeczne podziękowania – Wioletta Szymczak koordynator.

Kliknij, aby zobaczyć galerię zdjęć

kliknij aby zobaczyć galerię