Europejski Dzień Sportu Szkolnego

W Gminie Lubiewo 30 września we wszystkich placówkach oświatowych odbył się Europejski Dzień Sportu Szkolnego, czyli minimum 120 minut dowolnej aktywności. Ideą tego dnia jest celebracja i promocja aktywności fizycznej. Wydarzenie w Polsce koordynowane jest przez Fundację V4Sport (https://v4sport.eu), przy aktywnym wsparciu partnerów: Akademii Krokieta i Lamy, Krajowego Szkolnego Związku Sportowego, Szkolnego Związku Sportowego „DOLNY ŚLĄSK” oraz Szkolnego Związku Sportowego „WIELKOPOLSKA”.

Najmłodsi czyli Przedszkole Samorządowe Gminy Lubiewo „Borowiacka Tęcza”  aktywnie włączyło się w obchody Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego. We wszystkich oddziałach od samego rana odbywały się zajęcia o charakterze sportowym. Wyprodukowane podczas zabaw ruchowych endorfiny sprawiały, że mimo wysiłku fizycznego na buziach dzieci i Pań gościł uśmiech.  Podczas zajęć wykorzystali elementy ruchowego planu lekcji przygotowanego przez AKADEMIĘ KROKIETA I LAMY. Dzięki załączonym filmikom mogli połączyć aktywność sportową ze zdobywaniem wiedzy na temat naszej ojczyzny oraz Ukrainy. Integracja kulturowa dzieci polskich i ukraińskich oraz wzajemne poznawanie swoich krajów stanowiła bowiem temat przewodni filmików, z których korzystali. Grupa Sówek podczas wspólnych zajęć skorzystała również z ruchowej karty pracy. Był to bardzo aktywny, radosny dzień.

Podobnie w Przedszkolu i Szkole Podstawowej w Klonowie, choć nie sprzyjała  pogoda i wiały zimne wiatry, umotywowani chęcią celebrowania Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego dzielnie w sali przedszkola ćwiczyli z Krokietem i Lamą, a starsi na sali sportowej.

Natomiast w  SP w Bysławiu mieli roztańczony dzień, czyli tzw.  taniec w kręgu. Taniec
w kręgu daje poczucie wsparcia, tu nie ma rywalizacji. Krąg pozwala na stworzenie wspólnoty nawet z obcych sobie ludzi i umożliwia poczucie siły i mocy, jakich nie odczujemy
w pojedynkę. Panowała niezwykła atmosfera, która wniosła wiele radości zabawy.

Jednak w szkole Podstawowej w Lubiewie klasy 1-3 uczestniczyły w zajęciach integracyjnych Akademii Krokieta i Lamy. Starsi uczniowie rywalizowali w sztafetach wielozadaniowych. Aktywnie uczestniczyło w szkole 201 uczestników.

Koordynator Gminny – Paulina Ciepluch.

Cieszymy się oraz gratulujemy szkołom za ich zaangażowanie i pomysły.  

Filmiki oraz większa fotorelacja, dostępne na stronach szkół. 

Przedszkole Samorządowe Gminy Lubiewo Borowiacka Tęcza 

Szkoła Podstawowa w Klonowie 

https://fb.watch/g4-9sAay29/

Szkoła Podstawowa w Lubiewie