Biegi uliczne dla dzieci: Zdrowa zabawa i aktywność fizyczna

Odsłony: 84

Bieganie to jedna z najbardziej dostępnych i korzystnych form aktywności fizycznej dla dzieci. Biegi uliczne dla najmłodszych są nie tylko świetną zabawą, ale także promują zdrowy tryb życia, rozwijają wytrzymałość oraz kształtują pozytywne nawyki już od najmłodszych lat

16 września, w ramach XVI Ogólnopolskiego Ekologicznego Biegu Krainy Trzech Wież nad Borami zostały zorganizowane krótkodystansowe biegi uliczne dla dzieci i młodzieży. Biegi rozpoczęły się o 9:50, gdy ulica Hallera wypełniła się biegaczami w swoim sportowym stroju. Atmosfera była niesamowita, pełna ekscytacji i pozytywnej energii. Młodzi sympatycy zdrowego, aktywnego trybu życia mogli sprawdzić swoją aktywność fizyczną w ośmiu kategoriach wiekowych od 2020 do 2008r. W biegu wystartowało 317 zawodników.

Dzieci, które stanęły na starcie krótszych tras, biegły z uśmiechami na twarzach, a ich rodzice dopingowali z boku. Starsi uczestnicy stanęli na starcie dłuższych tras, gotowi do wyzwania.

Zawodnicy dawali z siebie wszystko, przekraczając własne granice. Na mecie można było zobaczyć zmęczone, ale szczęśliwe twarze. Zwycięzcy zostali nagrodzeni medalami, ale każdy uczestnik otrzymał coś znacznie cenniejszego – poczucie osiągnięcia i satysfakcji oraz pyszności przygotowane przez pracowników GOPS w Lubiewie. Po zakończeniu biegu odbył się występ artystyczny dzieci ze Szkoły Podstawowej w Klonowie wraz z opiekunem Panią Izabelą Gromowską.

Nagrody, medale, woda i baton  zostały ufundowane przez p. Wójt Gminy Lubiewo Joannę Jastak. Organizatorzy dziękują pracownikom Zakładu Komunalnego Gminy Lubiewo, pracownikom GOPS, UG w Lubiewie, wolontariuszkom – uczniom Szkoły Podstawowej w Lubiewie i w Bysławiu, opiekunom, nauczycielom wychowania fizycznego ze szkół w Lubiewie i w Bysławiu oraz druhom OSP za sprawne przeprowadzenie imprezy. Zapraszamy za rok na XVII edycję biegów.